Tävlingsklasser

  • Bikini Fitness

  • Senior: -164 cm 
  • Karin Ovebrink -Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Anna Skoghill – Team GraniteCo, Solna
  • Moa eriksson – Team Dellerenti Sports, Kungsbacka
  • Liza Blomqvist – Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Karla Rydén – Team Klevelli, Grödinge
  • Hala Michalak – Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Fiddelie Bråthe – P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Jenny Haglund – Team Fitness By Aspen, Nacka 

     +164 cm
  • Hilda Djupenström – Team GraniteCo, Solna
  • Sandra Nordlund – Team Getfit Nordic, Ulricehamn
  • Maria Mazanova – P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Caroline Berntsson – Team Dellerenti Sports, Kungsbacka
  • Emma Eriksson – Team GraniteCo, Solna
  • Andrea Boqvist – Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Rebecca Eklöv TEAM JF, Ekeby
  • Emma Lindholm – Team GraniteCo, Solna
  • Maria Bilinski – Arisen By JS, Jönköping
  • Jenny Sandersson – Team DiamondVfitness, Halmstad
  • Sandra Embermark – Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Lisa Mertens – Växer Gym, Kalmar
  • Emmy Uusitalo – Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Rebecka Börjesson – Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Linn von Bahr – Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Elin Hallberg – P.Wear Athletes, Kungsbacka

 

    Junior: -164 cm
  • Liza Blomqvist – Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Fiddelie Bråthe – P.Wear Athletes, Kungsbacka

    +164 cm
  • Rebecca Eklöv – TEAM JF, Ekeby
  • Lisa Mertens – Växer Gym, Kalmar
  • Linn von Bahr – Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

    Veteran: öppen klass
  • Karin Ovebrink -Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Cajsa öhman – P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Karla Rydén – Team Klevelli, Grödinge 
  • Hala Michalak – Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Emma Eriksson – Team GraniteCo, Solna
  • Pernilla Nyholm – P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Jenny Sandersson – Team DiamondVfitness, Halmstad
  • Sandra Embermark  – Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Emma Liwell -Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala 
  • Sofia Backelin – P.Wear Athletes, Kungsbacka



  • Body Fitness

  • Senior: -164 cm
  • Maria Nilsson – Team Nordic-Physique, Eskilstuna
  • Annelie Boander varjonen – Team RW Physique, Staffanstorp
  • Elma Tharaldsen – TeamVitality

    +164 cm
  • Rebecca Nyborg – Team Elit Nutrition, Malmö
  • Madelen Buss – Delta Gym, Stockholm
  • Lisa Hamnefors Nordgren – Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Moa Janerstål – Team Pipelake, Malmö
  • Pernilla Valsinger – Team Hasselmark, Aspudden
  • Ann Ottesen – CPH Fitness team by Evie Madsen

  • Veteran: öppen klass
  • Pernilla Valsinger – Team Hasselmark, Aspudden
  • Elma Tharaldsen – TeamVitality
  • Ann Ottesen – CPH Fitness team by Evie Madsen

 

  • Wellness Fitness

  • Senior: -164 cm
  • Anna Skoghill – Team GraniteCo, Solna
  • Johanna Ultege – Team Genetic Coaching, Jönköping
  • Linn Blomberg – Team FL, Motala
  • Jessica Pap – Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

    +164 cm
  • Hilda Djupenström – Team GraniteCo, Solna
  • Frida Örneholt – P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Pernille Mindahl – Cph Fitness Team by Evie Madsen
  • Moa FrickTeam RW Physique, Staffanstorp


  • Bodybuilding

  • Senior: -85 kg
  • Ossian Lunden – Team Elit Nutrition, Malmö
  • Magnus Blomberg Team In Shape Uppsala
  • Kostas Magakis – Nordic Shape, Stockholm
  • Niklas Prüller – Team One By Boson, Västerås
  • Ibrahim Eid – Team NG Nutrition, Göteborg
  • Josef murad – Team Shapebysharam, Alingsås

     +85 kg
  • Tarek Alberca Löw – Team DiamondVFitness, Halmstad
  • Afshin Esmaeili – Team Getfit Nordic, Ulricehamn
  • Jens Stoor – Team Klevelli, Grödinge
  • Mahmoud Mahmoud – Team Genetic Coaching, Jönköping
  • Jimmy Olsson – Växer gym Kalmar
  • Seyed amir ghiasi – AR Supplements, Bromma
  • Timmy Öhman – Nordic Shape, Stockholm
  • Rami Jezani – Team Getfit Nordic, Ulricehamn


    Junior: öppen klass
  • Tarek Alberca Löw – Team DiamondVFitness, Halmstad

 

  • Men’s Physique

  • Senior: -178 cm
  • Ricky Serey Gustafsson – Växer gym Kalmar
  • Christopher Verngren – Team DiamondVFitness, Halmstad
  • Marcus Sandberg – Team Pipelake, Malmö
  • Mohammedamiin Ahmed – Team Pipelake, Malmö
  • Erik Eriksson – Ironhouse Athletes, Trollhättan
  • Isaac Ebagnilin – Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Anton Granberg – Team DiamondVfitness, Halmstad
  • Tim Lars Skov Hansen – Saint Iron GBG
  • Henrik Ramhöj – Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Hossein Ahmadi – Team NG Nutrition, Göteborg
  • Rawan Hanna – Team sslifestyle, Eskilstuna
  • Anthonie Svärd – Team Elit Nutrition, Malmö
  • Shaher Hussam Farhat – Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Risto Saul – HC GYM
  • Egert Oiov – ESTONIA


    +178 cm
  • Jimmy Gustafsson Green – Arisen By JS, Jönköping
  • Jacob Olsson -Team Pipelake, Malmö
  • Fabian Eriksson – Delta Gym, Stockholm
  • Tony Cavander – Team DiamondVFitness, Halmstad
  • Robert Wåhlander – MM Sports Team, Askim
  • Adrian Ansarian – Saint Iron GBG
  • Saman Al-kuchak – Team RW Physique, Staffanstorp
  • Karl Feldt Olén Team Pipelake, Malmö
  • Linus Forsberg – Team GraniteCo, Solna
  • Gabriel Faring – Team sslifestyle, Eskilstuna
  • Fereydoon hosseini – Delta Gym, Stockholm
  • Mohamad Aldyk – Växer gym Kalmar
  • Khaldoun Alkasem – Arisen By JS, Jönköping
  • Jørn Alexander Rønåsen – Haralds Gym
  • Sharif Azizi – Team NG Nutrition, Göteborg
  • Yilin Liu – AT Team, Märsta
  • Hassan farhan – Team ProteinExperten, Norrköping
  • Jonas schack – Team bak

    Junior: -178 cm
  • Isaac Ebagnilin – Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Fawad Farid – Team DiamondVfitness, Halmstad
  • Javed moradi – AR Supplements, Bromma

    +178 cm
  • Linus Strömberg – Team RW Physique, Staffanstorp
  • Gabriel Faring – Team sslifestyle, Eskilstuna
  • Sharif Azizi – Team NG Nutrition, Göteborg
  • Jonas schack – Team bak

    Veteran: öppen klass
  • Robert Wåhlander – MM Sports Team, Askim
  • Peter Granat – Team DiamondVfitness, Halmstad
  • Achour younan – TeamDanesh, Skövde
  • Ib Rasmussen jonsdon – Workout-by-Jonsson

 

  • Classic Bodybuilding

    Senior -175 cm
  • Kevin söder – Ironhouse Athletes, Trollhättan
  • Roger Lineau – MM Sports Team, Askim
  • Adam Friberg – Arisen By JS, Jönköping
  • Filip Blomquist – Team Pipelake, Malmö
  • Aodar Daoud – Dream Maker Team, Norsborg
  • Hassan yahya – Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Emil Österholm – Team ProteinExperten, Norrköping
  • Ibrahim Eid – Team NG Nutrition, Göteborg
  • Ole Jensen – Team Bak

 

  • +175 cm
  • Andreas Persson – Ironhouse Athletes, Trollhättan
  • Nicklas Augustsson – Trönninge Motions Center, Halmstad
  • Karl Palm – TEAM JF, Ekeby
  • Emanuel Christensen – Arisen By JS, Jönköping
  • Alexander Alm – Arisen By JS, Jönköping
  • David Sundqvist – Arisen By JS, Jönköping
  • Dejan Mihajlovic – Team NG Nutrition, Göteborg
  • Seyed amir ghiasi – AR Supplements, Bromma
  • Jeve Ojala – Jeven ja Eelin tiimi – Finnish IFBB license
  • Waleed Abbood – Team sslifestyle, Eskilstuna
  • Johan Molinder – Nordic Shape, Stockholm
  • Dinuka Sandharuwan – Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Christoffer Sonesson – Team One By Boson, Västerås

 

    Junior: öppen klass
  • Kevin söder – Ironhouse Athletes, Trollhättan
  • Pontus Gullström – Nordic Shape, Stockholm
  • Adam Friberg – Arisen By JS, Jönköping
  • Hassan yahya – Team Flex Nutrition By EA, Stockholm